Välkommen till ”Livet efter föräldraledigheten” – en workshop kring jobb och utbildning, om att vilja byta spår eller välja att stanna kvar
Är du en av de föräldralediga som funderat på att byta jobb, gå ner i tid, börja eller sluta plugga? Kanske längtar du efter att gå tillbaka till jobbet men har märkt att föräldraledigheten gör att man får tid att tänka efter?
Under en och en halv timme får vi chans att prata om och jobba med här frågorna och innan kvällen är slut har vi alla fått med oss något att fundera över. Ska framtiden se annorlunda ut? Vad ska den innehålla? Hur kan jag komma ett steg närmare mina drömmar?
Tanken är att vi ses utan barn, har ni svårt att ordna barnpassning så prata med oss. Vi bjuder på frukt och vill du ha en macka kostar det 50 kr. För vår planerings skull ser vi gärna att ni föranmäler er. Workshopen leds av Helena Gerentz (beteendevetare och coach) och innehåller bl.a. gruppdiskussioner och enskilda övningar
Vid frågor om workshopen kontakta Helena Tel. 070- 23 23 830, helena.gerentz@gmail.com